Wróć

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów
adres: 90-549 Łódź, ul. Żeromskiego 113, budynek 4, piętro 3

ZESPÓŁ ODDZIAŁU

Kierownik

Prof. zw. dr hab. n. med. Jarosław Fabiś

Starszy Asystent
dr n. med. Tomasz Jacek Zwierzchowski

Młodsi  Asystenci

lek.med.Filip Płużański

dr n. med. Michał Waszczykowski

dr n. med. Grzegorz Kubiak

sekretarka medyczna – Agnieszka Zaremba

PROFIL DZIAŁALNOŚCI MEDYCZNO-USŁUGOWEJ

Operacje artroskopowe:

• stawów kolanowych (np. rekonstrukcja więzadeł krzyżowych, szycie / plastyka łąkotek, przeszczepy chrząstki itp.)
  • stawów biodrowych
  • stawów ramiennych (niestabilność, uszkodzenia stożka rotatorów, plastyka wyrostka barkowego itp.)
  • stawów skokowych
  • stawów łokciowych
  • nadgarstków.

Operacje klasyczne:

• rekonstrukcja ścięgna Achillesa
  • protezy stawów biodrowych, w tym kapoplastyka.

INFORMACJE DODATKOWE
Oddział Kliniczny Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowejj I Katedry Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powstał na początku 2004 roku. Pomysłodawcą koncepcji oddziału był prof. zw. dr n. med. Jarosław Fabiś, który w drodze konkursu został jego kierownikiem.
Oddział tworzy 5 łóżek, zlokalizowanych w nowoczesnych, wyremontowanych salach z własnymi łazienkami wyposażonymi w toaletę, umywalkę i natrysk.
Główny profil zabiegowy to operacje artroskopowe kolana i barku oraz konsekwencje i następstwa urazów narządu ruchu towarzyszące uprawianiu sportu, zarówno w sposób wyczynowy, jak i rekreacyjny. Oddział organizuje kursy artroskopii barku z udziałem międzynarodowych specjalistów z Anglii, Niemiec i Szwecji, na którym uczestnicy zapoznają się z najnowocześniejszymi technikami diagnozowania i leczenia schorzeń i następstw urazów barku.

Dane kontaktowe:

tel./fax. (0 42) 639 35 39